Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Strazdumuižas ciemata svētki

Projekti › Realizētie projekti

Strazdumuižas ciemata svētki
Projekts ir realizēts

Projekta finansētājs: Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments

Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments

Projekta mērķis:

Katru gadu augusta mēnesī Latvijas Neredzīgo biedrības Strazdumuižas ciematā svin ciemata svētkus. Ievērojot šī gada Rīgas svētku tēmu- „Dārza svētki. Zaļā Rīga.” Strazdumuižas ciematā viesosies Alise no Brīnumzemes ar saviem draugiem Trusi un Cepurnieku.

Ciematā dzīvo ap 600 iedzīvotāju (lielākā daļa ir redzes invalīdi). Svētkos suminās un godinās ciemata visvecākos iedzīvotājus (vecākus par 80 gadiem), gada laikā piedzimušos mazuļus, bērnus, kuri uzsāks skolas gaitas un labākos puķkopjus.

Strazdumuižas ciemats atrodas Juglas ezera krastā, kur visapkārt ir zaļa zāle un krāšņas ziedu pļavas, līdz ar to dārza svētkos dabas tuvums būs nodrošināts. Tā kā Alise no Brīnumzemes kopā ar saviem draugiem iecienījusi tējas dzeršanas pasākumus, apmeklētājiem tiks klāts garš tējas galds, kur zāļu tēju zintniece demonstrēs katras zālītes labo ietekmi uz cilvēka veselību un aicinās apmeklētājus nobaudīt tasi veselīgās tējas. Bet blakus tējnīcai, visas dienas garumā, pasākuma apmeklētājus priecēs zvēru dārzs ar trušiem, kazām, aitām, pīlēm. Rīgas svētku apmeklētāji būs nokļuvuši mazā brīnumu zemē, tepat, Rīgas pilsētā.

Tāpat  ciemata svētku ietvaros tiks organizētas radošās darbnīcas bērniem ar vecākiem, kur kopīgi varēs izrotāt savu sapņu puķu podiņu, uzzīmēt lielu ziedu klēpi sev tuvam cilvēkam vai arī izgatavot ziedu kolāžu, kas turpmāk rotās mājas sienas.  Neiztikt bez sportiskām aktivitātēm ,kas būs pielāgotas cilvēkiem ar redzes traucējumiem- šahs, neredzīgo galda teniss un zābaka mešana. Bērniem būs iespēja izspēlēt lielformāta dārza spēles- cirku un domino un izlēkāties piepūšamajās gumijas atrakcijās.

Uz uzbūvētās skatuves savus priekšnesumus rādīs vietējie amatierkolektīvi un viesmākslinieki. Koncertprogramma sastāvēs no kompozīcijām par dārza svētku un Alises Brīnumzemes tematikām.

Strazdumuižas klubā viesosies Saulkrastu amatierteātris ar viesizrādi par Sorento stāstiem. Tieši šis teātris pagājušā gada ciemata svētkos guva milzīgu skatītāju atbalstu un apbrīnu ar savu kvalitatīvo un atraktīvo skatuvisko sniegumu.  

Vakara noslēgumā visiem būs iespēja izkustināt kājas dejas ritmos, par ko rūpēsies Žoržs Siksna un viņa pavadošais sastāvs. Žoržs Siksna ir tautā iemīļots mākslinieks, kas jo īpaši tuvs ir gados vecākiem cilvēkiem, taču viņa izpildītās kompozīcijas aizrauj arī jaunus cilvēkus.

Kontaktinformācija
Sandra Smona Sandra Smona
28880203
projekti@lnbiedriba.lv

Fotogalerija