Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Zaļākai Rīgai

Projekti › Realizētie projekti

Zaļākai Rīgai
Projekts ir realizēts
Izglītojošu lekciju programma par videi draudzīga dzīvesveida aktualizēšanu.

Ilgums: 1. marts 2018 - 31. augusts 2018

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Projekta ietvaros Rīgas pilsētā dzīvojošajiem cilvēkiem ar redzes traucējumiem tiks piedāvāta izglītojošu lekciju programma ar videi draudzīga dzīvesveida aktualizēšanu sešu mēnešu garumā, kuras rezultātā tiks uzlabota šo cilvēku veiksmīga un nepiespiesta integrācija sabiedrībā.

Lekciju programma, jeb projekts „Zaļākai Rīgai” sastāvēs no 4 novirzieniem:

  1. Floristika- dekupāža

  2. Dārzkopība

  3. Videi draudzīgs dzīvesveids

  4. Veselīgas un ekonomiskas ēdienkartes ABC.

    Projekta dalībniekiem būs iespēja piedalīties dažādu izglītojošu lekciju ciklā, apgūstot jaunas prasmes un zināšanas. Lekcijas tiks organizētas ik nedēļu neredzīgo ciematā Strazdumuižā. Floristikas- dekupāžas lekcijās dalībnieki saņems teorētiskas zināšanas par to, kā ikdienā nolietotus priekšmetus pārveidot mūsdienīgos dizaina elementos, tādejādi atsvaidzinot savu interjeru un samazinot ikdienā iegādājamo priekšmetu skaitu. Dārzkopības lekcijas sniegs zināšanas par dažādu augu, augļkoku, košumkrūmu un puķu audzēšanas īpatnībām. Projekta īstenošanas laikā tiks izprojektēta, uzzīmēta un Strazdumuižas ciematā ierīkota puķu dobe, ko veidos paši projekta dalībnieki ainavu dizainera virsvadībā.Videi draudzīga dzīvesveida lekcijas būs ideju un domu resursu apmaiņas vieta tiem, kuri ikdienā cenšās samazināt savu negatīvo ietekmi uz vidi, ņemot vērā nulle atkritumu (Zero Waste) principus. Savukārt veselīgas un ekonomiskas ēdienkartes ABC lekcijās zinošs lektors stāstīs par to, kā ar ēst gatavošanu var samazināt produktu nelietderīgu izlietošanu un izmantot produktus 100% apmērā.

    Kopsummā projekta laikā tiks noorganizētas 32 dažādas nodarbības par zaļāka un veselīgāka  dzīvesveida aktualizēšanu. Noorganizēta 1 ekskursija uz Skrīveru dendroloģisko parku, ierīkota 1 puķu dobe Strazdumuižas ciematā, noorganizēts klasiskās mūzikas koncerts, jeb muzikālās brokastis brīvdabā Strazdumuižas ciematā, īstenots 1 projekta atklāšanas un 1 projekta noslēguma pasākums.

Kopā projekta ietvaros iesaistītas 80 personas.

Zaļākai Rīgai aktualitātes: