Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Ar talantiem bagātināti svētki Cēsīs

Aktualitātes

Ar talantiem bagātināti svētki Cēsīs
Foto: Madara Kalniņa

Gads pagājis Latvijas simtgades zīmē un aiz sevis atstājis daudzveidīgu un bagātīgu pienesumu mūsu kultūrai, izglītībai, vēsturei un arī sociālajai jomai.

LNB Cēsu teritoriālā organizācija savu artavu Latvijas svētkos gatavoja sešu mēnešu garumā. Laika posmā no 1. jūnija līdz novembrim tika realizēts projekts “Dosim iespēju talantam” un tā ietvaros sagatavota rokdarbu Izstāde “Pašu rokām ar mīlestību un no sirds”, kas LNB Rehabilitācijas centra Cēsu filiāles zālē bija apskatāma no 16. novembra līdz 1. decembrim.

To, cik daudz iespēju tika dots talantīgiem cilvēkiem ar invaliditāti, varēja vērot izstādē apskatāmo rokdarbu daudzveidībā. Rokdarbu nodarbību vadītāja Zaiga Liepiņa, uzskaitot dažādās rokdarbu tehnikas, min dekupāžu, tamborēšanu, adīšanu, tapošanu, pērļošanu, floristiku, marmorēšanu, filcēšanu un dažādas tehniku kombinācijas. Zaiga Liepiņa: “Nodarbības apmeklēja 30 dalībnieki.  Katrs nāca savu motīvu vadīts. Kāds vēlējās iemācīties tamborēt, cits iemācīties adīt ar pērlītēm, strādāt floristikas darbus. Iepazīties ar marmorēšanas tehniku un pats galvenais būt kopā un radīt to brīnumu, ko varēja redzēt izstādē”.

Kā novērojuši rehabilitācijas centra darbinieki, izstādi ik dienu apskatījuši aptuveni desmit interesentu. Vizuāli, ar filmētu izstādes materiālu iepazinās arī  visi 1. decembra koncerta „Gada Laiki” apmeklētāji. Koncerts bija veltīts Starptautiskajai dienai cilvēkieem ar invaliditāti. Ieguvums skatītājiem, kurus priecēja daudzveidīgās talantu izpausmes un ieguvums cilvēkiem ar invaliditāti, gūstot atziņu, ka viņu darbs bagātina ne tikai Latvijas svētkus, bet arī viņus pašus.

Projekts tika īstenots sadarbībā ar Latvijas Valsts Mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto Vidzemes kultūras programmu 2018.

 

Inga Kravale