Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Baltijas neredzīgo un vājredzīgo organizāciju ikgadējā tikšanās, Rīgā

Aktualitātes

Baltijas neredzīgo un vājredzīgo organizāciju ikgadējā tikšanās, Rīgā

Baltijas neredzīgo un vājredzīgo organizāciju ikgadējā tikšanās Rīgā 

Janvāra beigās, 23. janvārī, Rīgā norisinājās ikgadējā Baltijas neredzīgo un vājredzīgo organizāciju tikšanās, kurā piedalījās Latvijas Neredzīgo biedrība, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos un Eesti Pimedate Liit.  Tikšanās laikā tika apspriesta katras organizācijas struktūra, īstenotie un plānotie projekti un sociālās rehabilitācijas iespējas katrā valstī.  Šīs tikšanās laikā  tika secināts, ka Latvijas un Lietuvas organizāciju darbības modeļi ir ļoti līdzīgi — abas galvenokārt apvieno un pārstāv vājredzīgu un neredzīgu cilvēku intereses, esot centrālajai administrācijai un teritoriālajām organizācijām, kā arī uzņem atsevišķus  juridiskus biedrus. Savukārt Igaunijā ir «jumta organizācija», kas apvieno juridiskas organizācijas un darbojas vairāk kā intereses pārstāvoša organizācija valsts līmenī, virzot dažādas politiskas iniciatīvas.
Vislielākās diskusijas izraisīja sociālās rehabilitācijas tēma. Lietuvā un Igaunijā sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sniedz dažādas organizācijas, gan valsts deleģējuma, gan projektu veidā. Pēc visu organizāciju prezentācijām tika nolemts rast iespēju veidot kopīgu projektu sociālās rehabilitācijas jomā kā arī veidot pieredzes apmaiņas projektus. 
LNB plāno veikt pieredzes apmaiņu  un labās prakses pārņemšanas projektus, lai Latvijā ieviestu Lietuvas organizācijas izstrādāto rehabilitācijas programmu jaunajiem vecākiem, kur viens vai abi vecāki ir  vājredzīgi vai neredzīgi.  


Pateicamies Latvijas neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centram par dalību un interesanto prezentāciju sociālās rehabilitācijas jomā Latvijā.

.