Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Baltā spieķa diena Rīgā - izstādes atklāšana Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Aktualitātes

14. oktobris 2017, plkst. 12:00
Baltā spieķa diena Rīgā - izstādes atklāšana Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

2017. gada 14. oktobrī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Jāņa Pāvila II lasītavā (M stāva) tiek atklāta cilvēku ar redzes traucējumiem radošo izpausmju izstāde “Sajust un radīt”.

Katru gadu 15. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Baltā spieķa diena. Tā ir diena, kad par sevi īpaši atgādina cilvēki ar redzes invaliditāti. Neraugoties uz to, ka redzes invaliditāte ir viena no smagākajām invaliditātes formām, vājredzīgie un neredzīgie cilvēki ir radoši un aktīvi, un aizraujas ar dažādām radošām nodarbēm.

Izstāde tapusi Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo biedrības “Redzi mani” un Rīgas Domes Labklājības departamenta līdzfinansētā projekta “Sajust un radīt” ietvaros.

Vājredzīgie un neredzīgie radošajās izpausmēs var būt ļoti dažādi – kurš ada, kurš tamborē, kurš rada greznumlietiņas, kurš fotogrāfē, kurš raksta vai kā citādi ar savu veikumu pārsteidz un iepriecina apkārtējos.
Izstādes laikā, līdz 29.novembrim, skatītāji ir aicināti balsot par sev tīkamāko darinājumu.

Visvairāk skatītāju balsu ieguvušo darbu autori tiks apbalvoti 2.decembrī - tieši pirms Starptautiskās Cilvēku ar invaliditāti dienas.

Izstāde būs apskatāma līdz 31.decembrim.