Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Latviešu virtuves receptes Jūrmalas biedru izpildījumā

Aktualitātes

 Latviešu virtuves receptes Jūrmalas biedru izpildījumā
Foto: Iveta Vilka
Projekta "Rīgā braucu dižoties" ietvaros Jūrmalas TO biedri apguva latviešu virtuves receptes. Mūsdienās ir piemirsušās visas tās recpetes, pēc kurām savlaik gatavoja mūsu vecmāmiņas. Tādēļ projekta ietvaros Jūrmalas TO biedri varēja apgūt vairākas un dažādas latviešu ēdienu receptes.

Aukstā zupa

Sastāvdaļas: Svaigas vārītas vai marinētas bietes, desa, svaigi gurķi, vārīti kartupeļi, vārītas olas, zaļumi, skābs krējums, sinepes, etiķis, sāls, cukurs

Visas sastāvdaļas sagriež salmiņos. Novārītam, atdzesētam ūdenim pievieno krējumu (var aizstāt ar kefīru). Pievieno sāli, cukuru, etiķi, sinepes. Sasmalcina lociņus un dilles, olu, pievieno. Visu samaisa. Pirms ēšanas atdzesē.


Siļķe kažokā
Sastāvdaļas: Marinētas bietes, vārīti kartupeļi, vārīti burkāni, vārītas olas, siļķe, zaļumi, majonēze

Siļķu fileju sagriež smalkos gabaliņos. Kartupeļus, burkānus, bietes un olas arī sagriež vai sarīvē. Ņem trauku, kurā kārto salātus - sāk ar kartupeļiem tos pārspiež ar majonēzi, tālāk burkānu, majonēze, tad siļķe, majonēze, tālāk kārto bietes, pārspiež ar majonēzi un noslēdz ar olu kārtu, zaļumiem. Ja produktu vairāk kā trauks ļauj vienā kārtā izkārtot - liek vairākās kārtās. Ļauj vismaz stundu  ievilkties


Biešu zupa
Sastāvdaļas: žāvētas ribiņas, kartupeļi, burkāni, bietes, sīpoli, krējums, garšvielas, etiķis

Ribiņas sagriež nelielos gabaliņos, liek katlā, vāra. Tikmēr apcep sasmalcinātus sīpolus un sarīvētos burkānus. Kad gaļa gatava (mīksta), pievieno gabaliņos sagrieztus kartupeļus, sarīvētas bietes un apceptos dārzeņus,  turpina vārīt vēl 15 minūtes. Gatavu zupu lej šķīvjos, pievieno krējumu un, ja vēlas, arī zaļumus.

 

Smilšērkšķu uzpūtenis
Sastāvdaļas: smilšērkšķi (var būt citas ogas), manna, cukurs, piens

Vārošā ūdenī ieber ogas, cukuru. Vāra līdz ogas izšķīst. Ja nevēlas kauliņus, šķidrumu izberž caur sietu. Kad ūdens vārās pieber manna putraimus, maisa līdz sabiezē. Nedaudz atdzesētu uzputo, pasniedz ar pienu.


Kāpostu tīteņi
Sastāvdaļas: Vidēja izmēra galviņkāposts , maltā gaļa ,rīsi , eļļa, sāls, pipari
Mērcei: Tomātu pasta, krējums

Kāpostu mazliet nepieciešams paturēt vārošā ūdenī vai pavārīt dažās minūtes, lai lapas nelūzt. Vispirms izgriež kacenu, lai ir viegli noņemt lapas. Tad uzmanīgi, cenšoties nesaplēst, sāk noņemt lapas. Pagatavo pildījumu: Maltajai gaļai pievieno novārītus rīsus, garšvielas. Uz kāposta maliņas liek pilnu karoti ar pildījumu . Aizloka no visām pusēm ciet ar šuvi uz leju. Apcep no abām pusēm un liek cepešpannā, kas ieziesta ar eļļu.  Pārlej pāri ar krējuma un tomātu pastas maisījumu, pasautē 15 min un gatavi.

 

Tefteļi
Sastāvdaļas: Maltā gaļa, baltmaize, rīsi, garšvielas, ķiploki, eļļa, zaļumi. Mērcei tomātu pastas un krējuma maisījums.

Novāra rīsus. Maltajai gaļai pievieno izmērcētu baltmaizi, ķiploku, garšvielas. Pievieno rīsus. Veido bumbiņas, kārto cepešpannā. Cep cepeškrāsnī 220* līdz brūnas. Pārlej ar krējuma un tomātu pastas maisījumu, pasautē vēl 10 min.


Karpa citronu marinādē.
Sastāvdaļas: Karpa, citroni, garšvielas, krējums, majonēze,  sīpoli, ķiploki

Karpu notīra, sagriež gabaliņos. Pievieno ķiplokus, garšvielas, citronu sulu un šķēlēs sagriezto citronu, zaļumus. Visu kārtīgi samaisa, atstāj uz 30 min. ievilkties. Zivi kārto cepešpannā, cep 220*. Kamēr zivs cepās, sagriež pusšķēlēs daudz sīpolus, sacep līdz tie caurspīdīgi. Kad zivs brūna, pārliek pāri sīpolus un pārlej ar krējuma, majonēzes maisījumu. Pasautē vēl 10 min cepeškrāsnī.

 

 

Fotogalerija