Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

"Nebaidies tumsā uzdrīkstēties" noslēdzies Latvijas - Zviedrijas jauniešu pieredzes apmaiņas projekts

Aktualitātes

"Nebaidies tumsā uzdrīkstēties" noslēdzies Latvijas - Zviedrijas jauniešu pieredzes apmaiņas projekts
No 9. līdz 15. jūnijam Cēsu pagastā, Sporta un atpūtas kompleksā "Mežrozes" notika Latvijas un Zviedrijas neredzīgo un vājredzīgo jauniešu pieredzes apmaiņas projekts "Nebaidies tumsā uzdrīkstēties". Tajā nedēļas garumā jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem meklēja risinājumus sabiedrības informētības veicināšanai jeb cīņai ar stereotipiem, ieguva iemaņas, lai veiksmīgi uzsāktu darba gaitas, dalījās savos pieredzes un veiksmes stāstos, iepazina Cēsu pilsētu, piedalījās sportiskās un izzinošās aktivitātēs. Šīs nedēļas ietvaros abu valstu jaunieši iepazīstināja gan ar tautu nacionālo virtuvi, gan tradīcijām, gan arī ļāva iepazīt citiem savus vaļaspriekus. Vaļasprieku dienā, katram bija iespēja dalīties savos brīvā laika pavadīšanas veidos, kā arī dot iespēju citiem tos izmēģināt uz savas ādas. Tā jaunieši apguva – gan pirmos stepa soļus, kokles spēli, dziedāja dziesmas un uzzināja vairāk par to, kā darbojas Strazdumuižas pūtēju orķestris un kas ir analogie sintezatori, gan arī saprata, ka basketbola triku veikšanai nav nepieciešama redze.

Sevis un citu jauniešu iepazīšana aktīvā un atraktīvā veidā, tradīciju izzināšana, pašaprūpes treniņi bija tikai daļa no nometnes programmas. Lielāko tās daļu aizņēma izzināt kādas atšķirības pastāv starp neredzīgo un vājredzīgo kopienām Latvijā un Zviedrijā, ar kādām problēmām un aizspriedumiem neredzīgi un vājredzīgi jaunieši saskaras ceļojot, mācoties vai studējot, uzsākot darba gaitas vai ejot izklaidēties. Viena nedēļas diena bija veltīta CV, motivācijas vēstuļu sagatavošanai un sevis pierādīšanai darba devēju acu priekšā jeb ar dažādām lomu spēlēm tika izspēlētas dažādas situācijas – menedžmenta, kulinārijas un mediju nozarēs, dodoties uz darba intervijām. Praktiskā veidā jaunieši trenēja savas prasmes runāt par savu invaliditāti, parādīt savas spējas dažādu situāciju risināšanā izmantot, tehniskos palīglīdzekļus, trenēt pašapziņu un saskarsmes spējas.

Pieredzes apmaiņas projekts norisinājās Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras programmas "Erasmus +" ietvaros. Latvijas Neredzīgo biedrība šādas un līdzīgas nometnes rīko ik gadu savas organizācijas biedriem.

Autors: Anete Enikova