Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Projekta "Saruna klusumā un tumsā" noslēgums

Aktualitātes

Projekta "Saruna klusumā un tumsā" noslēgums
IR RADĪTA FILMA, KURĀ APVIENOTI CILVĒKI AR REDZES UN DZIRDES TRAUCĒJUMIEMJAU KOPŠ 2018. GADA, LATVIJAS NEREDZĪGO BIEDRĪBA SADARBOJĀS AR TELŠAI RAJONA ADMINISTRĀCIJU (LIETUVA) UN ŽEMAITES DRAMAS TEĀTRI (LIETUVA), LAI REALIZĒTU PROJEKTU "SARUNA KLUSUMĀ UN TUMSĀ", APVIENOJOT VIENOTA TEATRĀLAJĀ UZVEDUMĀ CILVEKUS AR REDZES UN DZIRDES TRAUCĒJUMIEM. ŠOBRĪD ŠIS PROJEKTS IR VEIKSMĪGI NOSLĒDZIES UN IR REDZAMI DARBA AUGĻI.


Projekta Nr. LLT-377 "Saruna klusumā un tumsā" ("Dialogue in the silence and in the dark" - a new way to discover a different world A diffrent ligh))  ietvaros tika radīta platforma neredzīgu un nedzirdīgu aktieru savstarpējai sadarbībai un iekļaušanai a laikā tika radīta iespēja neredzīgiem un nedzirdīgiem cilvēkiem izpausties mākslinieciski. Izpaust savu iekšējo būtību, pārdzīvojumus un stāstu. Uz vienas skatuves tika apvienoti vairāki cilvēki, kuri bija gana drosmīgi, lai parādītu savu iekšējo pasauli plašākai sabiedrībai. Projekta mērķis bija veicināt sadarbību starp neredzīgiem un nedzirdīgiem cilvēkiem, kuri ir ieinteresēti teātra mākslā Lietuvas un Latvijas robežas reģionos un veidot savstarpēju aktieru sadarbību un iekļaušanu apkārtējā sabiedrībā.

Projekta laikā, dalībniekiem tika nodrošinātas dažādas meistarklases, kas palīdzētu uz skatuves justies drošāk, atvērtāk un saprast vairāk vienam otru. Projektā tika pieaicināti gan profesionāli aktieri, gan amatieraktieri, lai nodrošinātu iespēju, katram no dalībniekiem, iemācīties ko jaunu. Tika veikti kastingi, lai atlasītu potenciāli atbilstošākos projekta dalībniekus. Lai tiktu nodrošināta profesionāla pieeja scenārija realizēšanai, projektā, ar dalībniekiem strādāja izrādes režisors, horeogrāfs, kostīmu mākslinieks, psihologs, surdotulks un citi speciālisti. 

Kā projekta gala rezultāts - profesionālas komandas vadībā, ir izveidota filma, kas parāda šo skatuves uzvedumu. Kā pievienotā vērtība, ir intervijas ar projekta dalībniekiem. Katrs no skatītājiem, varēs iepazīties personiskāk ar katru no projekta dalībniekiem un spēs uzklausīt dalībnieka dzīves stāstu. Projekta partneri: Latvijas Neredzīgo biedrība (Latvija), Telšai rajona administrācija (Lietuva) un Žemaites Drāmas teātris (Lietuva)
Projekts tika īstenots 42 mēnešu garumā. Tā ietvaros notiks kastingi (potenciālo skatuves mākslinieku atlase), mēģinājumi nometņu veidā Lietuvā un Latvijā, uzveduma atklāšanas svētki, vairākas uzveduma izrādes Lietuvā un Latvijā.
Projekts tiek īstenots Interreg V-A Latvia-Lithuanua Programme 2014-2020 ietavros.
Projekta kopējais finansējums ir 164 625.96 EUR. Programmu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), projekta atbalsta intensitāte ir 85% jeb 139 932,05  no projekta kopsummas. 

https://latlit.eu/ 
www.europa.eu 
Video

Fotogalerija