Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

SOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS UN IZZIŅAS CENTRAM “DVĒSELES VELDZES DĀRZS" ATZĪMĒ 10 GADU JUBILEJU

Aktualitātes

SOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS UN IZZIŅAS CENTRAM “DVĒSELES VELDZES DĀRZS" ATZĪMĒ 10 GADU JUBILEJU
"Dvēseles veldzes dārzs” ir unikāls sociālās rehabilitācijas un izziņas centrs Ziemupē, Pāvilostas novadā, kas dod iespējas baudīt pieejamu lauku vidi cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti, viņu atbalsta personām un ikvienam dabas mīļotājam un atpūtniekam.  

Centru 2015. gadā atvēra Liepājas Neredzīgo biedrība ar vairāku sadarbības partneru un ziedotāju atbalstu, lai cilvēkiem ar invaliditāti būtu viņu vajadzībām pielāgota vieta, uz kuru doties baudīt dabas skaistumu. “Dvēseles veldzes dārzs” darbojas pēc sociālā uzņēmuma principiem. Visi ieņēmumi tiek ieguldīti centra attīstībā cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanai.

Cilvēki ar invaliditāti var piedalīties dārza darbos, teritorijas labiekārtošanā un dažādās nodarbībās sociālās rehabilitācijas ietvaros, lai iegūtu dažādas prasmes un iemaņas, un mērķtiecīgi pavadīt savu brīvo laiku lauku vidē. Katrs “Dvēseles veldzes dārza” apmeklētājs var baudīt dabas skaņas, smaržas un nobaudīt vietēji audzētās garšas. Teritorijā izaudzētā svaigā un dabīgā pārtika tiek izmantota gardu maltīšu pagatavošanai sociālās rehabilitācijas un izziņas centra aktīvistiem.


Apmeklētājiem tiek piedāvāta iespējas piedalīties dažādās informatīvi izglītojošās un āra aktivitātēs, sajust lauku vides krāšņumu un mieru. Ir pieejams sezonāls āra baseins. No lauku viesnīcas paveras skats uz dārzu. Baltijas jūra ar smilšu pludmali ir 3,3 km attālumā no naktsmītnes, savukārt Grīņu dabas rezervāts atrodas 19 km attālumā. Uz vietas ir pieejama bezmaksas privātā autostāvvieta. Viesu rīcībā ir koplietošanas vannas istabas,  ērtību klāstā ietilpst arī virtuve un atpūtas telpa ar televizoru, datoru, kā arī CD un DVD atskaņotāju. Visā naktsmītnē tiek nodrošināts bezmaksas WiFi.

Ekskursija “Dvēseles veldzes dārzā” gida pavadībā – 3 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti un pensionāriem – 2 EUR. Ja apmeklētāji piedalās dārza darbos un palīdz teritorijā strādājošajiem, par ekskursiju nav jāmaksā. 

Lai pieteiktos ekskursijām un uzzinātu vairāk par Dvēseles veldzes dārza piedāvājumu, zvaniet pa tālruni +371 29778808 (Samanta).

Adrese: "Laivenieki", Ziemupe, Vērgale, Dienvidkurzemes novads, LV-3462, Latvija 
Atrašanās vieta Google Kartē: goo.gl/maps/MsUPN9p2NHu
Navigācijas koordinātes:  56.727867, 21.093123 (56°43'40.3"N 21°05'35.2"E)

Fotogalerija