Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Sporta diena "Draugs draugam Strazdumuižā"

Aktualitātes

Sporta diena "Draugs draugam Strazdumuižā"
Foto: Sandra Smona

 2018.gada 27.janvārī  Rīgas Juglas vidusskolas sākumskolā notika Sporta diena, kuras mērķis bija saliedēt Strazdumuižas un tuvākās apkaimes vājredzīgos un neredzīgos iedzīvotājus ar cilvēkiem bez redzes traucējumiem. Sporta spēlēs pozitīvo atmosfēru veidoja klātesošie bērni ar vecākiem un vecvecākiem, kā arī jaunieši un seniori.

Dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt savas spējas deviņās stacijās, jeb disciplīnās.

Četrās stacijās uzdevumi bija jāveic pārī ar draugu, jo uzdevuma mērķis bija uzticība otram cilvēkam, šajā disciplīnā aizsēja acis un draugs varēja palīdzēt veikt uzdevumu tikai ar balss palīdzību. Piecās stacijās uzdevumu varēja veikt ar atvērtām acīm un maksimāli iegūt piecus punktus, bet, ja šo uzdevumu dalībnieks izpildīja ar aizvērtām acīm, tad maksimālais punktu skaits bija dubultliels. Reti kurš dalībnieks no redzīgajiem vai vājredzīgajiem iedzīvotājiem izvēlējās uzdevumu izpildīt ar atvērtām acīm. Tas iepriecināja, jo tā cilvēks bez redzes traucējumiem labāk varēja izprast savu partneri, kuram ir redzes traucējumi.

Katram dalībniekam tika izsniegta zaļa rezultātu lapa, kurā tika atzīmēti iegūtie disciplīnu punkti. Šīs rezultātu lapas vajadzēja piespraust pie sporta spēļu „Draudzības koka”, kurš simbolizēja mūsu kopību, sapratni un vienlīdzību.

 Pateicamies visiem sporta dienas dalībniekiem, kuri bija ieradušies no Strazdumuižas internātvidusskolas un VSAC „Rīga’’ filiāles „Jugla’’, kā arī Latvijas Neredzīgo biedrības Rīgas pilsētas teritoriālās organizācijas un Strazdumuižas teritoriālās organizācijas biedriem. Liels prieks bija par dalībniekiem bez redzes problēmām, kuri ir nesaistīti ar Latvijas Neredzīgo biedrību,un, kuri nebaidījās praktiski iejusties neredzīga cilvēka ,,ādā’’ un izprast neredzīga cilvēka īpašās vajadzības.

Par atbalstu sporta dienas organizēšanā izsakām pateicību Rīgas Juglas vidusskolas sākumskolas kolektīvam, īpaši, direktorei Aijai Mellei.

 

LNB Rīgas pilsētas TO priekšsēdētāja Lolita Korjapina.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

 

 

Fotogalerija