Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Sporta diena personām ar invaliditāti

Aktualitātes

22. septembris 2018, plkst. 11:00
Sporta diena personām ar invaliditāti

Sestdien, 22. septembrī, pl. 11:00

Dino ZOO Pasaule (Krasta ielā 52, Rīgā)

organizē sporta dienu

personām ar invaliditāti un viņu līdzcilvēkiem

TU NEESI VIENS!


Sporta dienas ietvaros no plkst. 11.00-15.00 arēnā un āra terasē tiks organizētas sporta spēles gan lieliem, gan maziem. Dalībnieki varēs pārbaudīt savu veiklību, spēku un līdzsvaru, skriešanā uz laiku, bumbas mešanā, lēkšanā, iešanā pa virvi, rokas spēka pārbaudē un citās sporta aktivitātēs. Spēles ir pielāgotas personām ar īpašām vajadzībām.
Lielajā zālē ģimenes ar bērniem ir aicinātas piedalīties kanisterapijas nodarbībās. Bērniem ar cerebrālo trieku un dauna sindromu būs pieejama nodarbība ar speciāli apmācītiem un sertificētiem suņiem, tikmēr pieaugušie būs aicināti noklausīties lekciju par kanisterapijas iespējām veselības uzlabošanā.

Mākslas zālē visi interesenti tiks iepazīstināti ar mākslas terapiju, kur notiks praktiskas nodarbības ar mālu, savukārt kustību zālē norisināsies deju un kustību terapija, kurā funkcionālie speciālisti mācīs, kā ar kustību palīdzību uzlabot gan fizisko, gan emocionālo pašsajūtu un dzīves kvalitāti. Nodarbībās priekšzināšanas nav nepieciešamas, tāpēc tajās aicināts piedalīties ikviens!

Uz skatuves notiks vingrošana fizioterapeita vadībā, kas palīdzēs relaksēties un izstaipīties pēc sporta aktivitātēm. Atzīti Latvijas sportisti arī dalīsies ar saviem pieredzes stāstiem par to, kā sadzīvot ar funkcionāliem traucējumiem un gūt teicamus panākumus sportā, par spīti ierobežojumiem.

Pasākuma laikā paralēli fiziskajām nodarbībām būs pieejamas plaušu slimību speciālista un ergoterapeitu lekcijas, kur pieredzējuši speciālisti stāstīs par plaušu veselības nozīmi, pareizu elpošanu un ergoterapijas iespējām rehabilitācijā. Tāpat ikvienam būs iespēja uzzināt, kā tiek apmācīti suņi – pavadoņi un asistenti.

Tu neesi viens! Tiekamies sporta dienā!

Uz visām nodarbībām notiek iepriekšēja pieteikšanās, norādot vārdu, uzvārdu un interesējošo nodarbību vai lekciju. Atsevišķas nodarbības ir paredzētas tikai īpašām mērķa grupām. Pieteikšanās un vairāk informācijas par nodarbībām pieejama pa tālruni: +371 28305097.

Pasākumu īsteno Rīgas domes Labklājības departaments ES Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.

Materiāli ar detalizētu pasākuma programmu
redzes invalīdiem pielāgotā formātā
pieejami Latvijas Neredzīgo bibliotēkā.

Fotogalerija