Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Sporta diena Strazdumuižā

Aktualitātes

27. janvāris 2018, plkst. 12:00
Sporta diena Strazdumuižā
Foto: Sandra Smona

Projekta "Draugs draugam Strazdumuižā" ietvaros tiek organizēta sporta diena Strazdumuižas apkaimes iedzīvotājiem. Norises vieta un laiks: 2018.gada 27.janvārī no plkst. 12.00-15.00 Rīgas Juglas vidusskolas sākumskolas sporta zālē Skrudalienas ielā 1, Rīgā.

Sporta dienas „Draugs draugam Strazdumuižā” nolikums

 Pasākuma mērķis un uzdevumi:

 • Tuvākās apkārtnes cilvēku saliedēšana kopīgās sportiskās aktivitātēs;

 • Izpratnes veidošana par aktivitātēm, kuras var veikt neredzīgi cilvēki;

 • Empātijas veidošana, palīdzot viens otram;

 • Kopīgu rezultātu sasniegšana un atspoguļošana.

 Vieta un laiks

 • Rīgas Juglas vidusskolas Sākumskolas sporta zālē. Adrese: Skrudalienas iela 1, Rīga;

 • Pasākums notiks 2018.gada 27.janvārī. Sākums plkst. 12.00.

 Pasākuma vadība:

 • Pasākumu organizē Latvijas Neredzīgo biedrības Rīgas pilsētas teritoriālā organizācija;

 • Pasākums notiek projekta „Draugs draugam Strazdumuižā” ietvaros.

 Pasākuma dalībnieki:

 • Pasākumā aicināti piedalīties Juglas un Strazdumuižas neredzīgo ciemata tuvākās apkaimes iedzīvotāji individuāli vai ar ģimenēm;

 • Pasākuma dalībniekiem ir nepieciešami maiņas sporta apavi;

 • Dalība pasākumā ir bez maksas.

 Pasākuma programma:

 • 11.50 Dalībnieku ierašanās;

 • 12.00 Pasākuma atklāšana (projekta vadītāju uzrunas, iepazīstināšana ar veicamajiem uzdevumiem);

 • 12.15 Aktivitāšu sākums;

 • 14.15 Rezultātu apkopošana;

 • 14.25 „Roku koka” , jeb visu dalībnieku sasniegto rezultātu izvietošana uz īpaša sadraudzības koka.

 Pasākuma aktivitātes.

 • Basketbola soda metieni;                 

 • Futbola soda sitieni;

 • Florbola soda metieni;

 • „Mīnu lauks”;

 • „Kurmju rakumi”;

 • Līdzsvara baļķis;

 • Skrejriteņa trase;

 • „Met mērķī”;

 • Līdzsvara platforma.

   

Aktivitāšu apraksti.

 • Basketbola soda metieni.

Katram dalībniekam ir iespēja izpildīt 5 (piecus) soda metienus. Katrs trāpījums grozā ir viens punkts. Dalībniekiem būs iespēja izpildīt soda metienus ar aizsietām acīm, tad katrs trāpījums grozā ir divu punktu vērtībā.

 • Futbola soda sitieni.

Dalībniekiem jāsit bumba vārtos no norādītās atzīmes, katrs trāpījums vārtos ir viens punkts. Dalībniekiem ir iespēja sist bumbu vārtos ar aizsietām acīm, tad katrs trāpījums vārtos ir divus punktus vērts.

 • Florbola soda metieni.

Dalībniekiem jātrāpa bumbiņa vārtos no norādītās atzīmes. Katrs trāpījums vārtos ir viens punkts. Dalībniekiem ir iespēja sist bumbiņu vārtos ar aizsietām acīm, tad katrs trāpījums ir divus punktus vērts.

 • „Mīnu lauks”.

Darbs pāros. Vienam distances veicējam ir aizsietas acis, otrs dalībnieks ar balss palīdzību vada veicēju caur ierobežotam laukumam, kurā ir izlikti šķēršļi. Uzdevums ir nepieskarties šķērslim. Katrs pieskāriens šķērslim ir mīnus 1 punkts. Tīri veikts uzdevums ir desmit punkti.

        „Kurmju rakumi”.

Darbs pāros. Viens dalībnieks veic distanci, otrs asistē. Asistents ar balss palīdzību ved veicēju cauri norobežotam laukumam, kurā ir atzīmes, kurām jāuzkāpj ar kāju. Katra neuzkāptā atzīme viens ir mīnus 1 punkts. Tīri veikts uzdevums ir desmit punkti.

 • Līdzsvara baļķis.

Dalībniekam ar aizsietām acīm ir jāpārvietojas pa vingrošanas solu. Katrs pieskāriens grīdai ir mīnus 1 punkts. Tīri veikts uzdevums ir desmit punkti. 

 • Skrejriteņa trase.

Uzdevums pāros. Viens no dalībniekiem brauc ar skrejriteni ar aizsietām acīm starp konusiem, neskarot tos, otrs ar balss palīdzību norāda virzienu. Katrs skartais konuss ir mīnus 1 punkts. Tīri veikts uzdevums ir desmit punkti.

 • „Met mērķī”.

Katram no dalībniekiem ir 5 metieni. Jātrāpa ar neilona bumbiņu mērķī, katrs trāpījums ir viens punkts. Dalībniekiem ir iespēja mest ar aizsietām acīm, tad katrs trāpījums ir divi punkti.

 • „Līdzsvara platforma”.

Katram dalībniekam ar abām kājām ir jānostāv uz līdzsvara platformas 20 sekundes. Katrs pieskāriens grīdai ir mīnus 1 punkts. Tīri veikts uzdevums ir desmit punkti.

Rezultātu apkopošana.

Pasākuma beigās visi dalībnieku iegūtie punkti tiks saskaitīti, lai noteiktu kopējo iegūto punktu skaitu katrā disciplīnā atsevišķi – (kopējais rezultāts). No dalībnieku kartiņām tiks veidota kolāža (katra ieguldījums kopējā darbā). Katram dalībniekam tiks piemiņas pārsteigums.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.