Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Datorsistēmu tehniķis

Jauniešu organizācija / Izglītība

Mācību programma: Datorsistēmu tehniķis
Mācību vieta: Ogre
Mācību iestāde: Ogres tehnikums

Programmas apraksts 

Mācību programmas mērķis ir sagatavot kvalificētu datorsistēmu tehniķi, kurš diagnosticē un novērš datortehnikai sistēmas un tehniskās problēmas, nokomplektē datoru, uzstāda un konfigurē operētājsistēmas un dažādas programmas, strādā ar Windows un Linux sistēmām, prot pielietot tradicionālās un alternatīvās lietojumprogrammas, veidot un uzturēt Web vietnes, vienkāršus datora tīklus, vienkāršus serveru risinājumus, sniedz konsultācijas darbā ar datortehniku, programmatūru un biroja tehniku. Datorsistēmu tehniķis strādā uzņēmumā, kas sniedz informācijas un komunikācijas tehnoloģijas pakalpojumus, vai kā pašnodarbināta persona, vai individuālais komersants. Mācību ilgums ir četri gadi, iepriekš nepieciešama iegūta pamatizglītība. 

Fiziska pieejamība

Līdz Ogres tehnikumam var nokļūt ar vilcienu, autobusu vai privāto transportu. No vilciena un autobusa pieturas ir jāiet ar kājām līdz Ogres tehnikumam. Mācības notiek vairākās ēkās, kas atrodas viena otrai blakus. Kopumā mācības notiek vienā teritorijā. Tehnikumam ir kopmītnes, tās atrodas tuvu mācību ēkām, no kopmītnēm līdz mācību ēkām ir jāmēro taisns ceļš. Telpās ir marķēti pakāpieni un uz margām ir uzraksts braila rakstā, apzīmējot stāvus, mācību ēkās ir pieejams lifts. Stikla durvis ir marķētas, savukārt sienas un grīdas ir atšķirīgās krāsās. 

Mācību process

Mācību materiāli ir pieejami elektroniski, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu mācības attālināti. Mācību materiāli papīra formātā ir pieejami bibliotēkā, kur studenti tos var lietot uz vietas vai ņemt līdzi. 

Līdzšinējā pieredze

Mācību iestādei ir iepriekšēja pieredze ar studentiem, kuriem ir redzes invaliditāte.

Mājaslapas pieejamība

Ogres tehnikuma mājaslapa ir ļoti labi pieejama vājredzīgiem cilvēkiem.

Vairāk informācija pieejama šeit.