Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Florists

Jauniešu organizācija / Izglītība

Mācību programma: Florists
Mācību vieta: Rīga
Mācību iestāde: Latvijas Tālmācības profesionālais centrs

Programmas apraksts 

Mācību programmas mērķis ir sagatavot kvalificētu floristu, kuram lielākā daļa profesionālo pienākumu ir saistīti ar dažādu ziedu kompozīciju, vainagu un pušķu veidošanu, telpu noformēšanu, kā arī ziedu apstrādi un to kopšanu. Darbojoties uzņēmumā, kas veic ziedu pārdošanu, florists regulāri apseko veikala sortimentu, veic nepieciešamos pasūtījumus, kā arī dažkārt pilda pārdevēja funkcijas. Mācību ilgums ir 14 mēneši, iepriekš nepieciešama iegūta pamatizglītība. 

Fiziska pieejamība

Latvijas Tālmācības profesionālais centrs atrodas Baltijas Starptautiskās akadēmijas 3. stāvā. Pie ēkas un pretējā ceļa pusē ir sabiedriskā transporta pietura, ēka ir ērti atrodama. Mācības tiek organizētas vienā ēkā. Telpas ir pielāgotas vājredzīgiem cilvēkiem, ir marķēti pakāpieni, pakāpienu marķieri ir arī mazliet taktiski. Sienām ir kontrastējoša koka līste rokas augstumā, kas var palīdzēt orientēties telpā. Stikla durvis ir matētas un marķētas ar košu, kontrastējošu krāsu. Mācību iestādei nav pieejamas kopmītnes.

Mācību process

Mācību materiāli ir pieejami digitāli skolas nodrošinātā elektroniskajā vidē, tajā skaitā vebināru ieraksti. 

Līdzšinējā pieredze

Mācību iestādei ir pieredze darbā ar skolēniem ar redzes un dzirdes invalidāti, kā arī ar skolēniem ar kustību traucējumiem. Mācību laikā tiek mācīts par kompozīcijas izveidi, krāsu un ziedu salikumiem, tādēļ progarmma tiek rekomendēta vājredzīgiem skolēniem. 

Mājaslapas pieejamība

Latvijas Tālmācības profesionālā centra mājaslapa ir vidēji pieejama vājredzīgiem cilvēkiem.

Vairāk informācija pieejama šeit.