LNSS čempionāts vieglatlētikā

Pakalpojumi / Žurnāls Rosme / Arhīvs / 2015 / Nr. 7 - 2015

Nodaļa — Latvijas Neredzīgo sporta savienība

lnss

23. maijā Daugavas stadionā Rīgā norisinājās LNSS čempionāts vieglatlētikā. Laika apstākļi nelutināja, taču tas nebija šķērslis, drīzāk, papildus stimuls. Dalībnieki startēja skriešanā, lodes grūšanā, diska mešanā, šķēpa mešanā un tāllēkšanā. Dalībnieki izmantoja iespēju un piedalījās vairākās disciplīnās.

Sacensību patīkamākajā daļā ar savu klātbūtni pagodināja un medaļas dalībniekiem pasniedza Latvijas rekordists 400 m distancē skriešanā, U23 Eiropas čempions tāllēkšanā un Olimpisko spēļu dalībnieks Jānis Leitis. Čempionāta dalībnieki bija patīkami pārsteigti!

Sacensību rezultāti vīriešiem

100 m skrējienā uzvarēja Edgars Kļaviņš, otro vietu ieguva Vladislavs Kurakins un trešo vietu izcīnīja Nikolajs Osipovs.

200 m skrējienā Edgars Kļaviņš aiz sevis atstāja Jāni Lejnieku.

400 m skrējienā piedalījās tikai viens sportists — Andis Kalniņš, līdz ar to viņam konkurentu nebija.

800 m skrējienā pirmo vietu ieguva Vladislavs Kurakins un attiecīgi otro vietu ieguva Deniss Makņa.

Lodes grūšanā uzvarēja Sergejs Kondratjevs, otro vietu ieguva Andris Kalniņš, trešajā vietā atstājot Andri Bagātu.

2 kg diska mešanā sevi kā labāko pierādīja Andris Bagāts, otrajā vietā — Andis Briģis, bet trešajā vietā — Andris Kalniņš.

Šķēpa mešana. Arī šajā disciplīnā uzvarēja Edgars Kļaviņš, otro vietu izcīnīja Sergejs Kondratjevs un trešajā vietā — Gints Petrovics.

Tāllēkšana. Edgars, laikam bija nolēmis, ka disciplīnās, kurās piedalīsies, iegūs tikai un vienīgi zeltu, jo arī tāllēkšanā Edgars izcīna pirmo vietu. Otro vietu izcīnīja Nikolajs Osipovs, bet trešo vietu ieguva Vladislavs Kurakins.

Sacensību rezultāti sievietēm

100 m skrējienā uzvarēja Madara Beikmane, otrā vieta Aigijai Tēraudai, trešā vieta Ludmilai Biezajai.

200 un 400 m startēja tikai pa vienai sportistei. 200 m Aigija Tērauda, 400 m Baiba Zemgale.

Lodes grūšanā visspēcīgākā bija Inita Kurdeko, otro vietu atstājot Ludmilai Biezajai un trešo — Baibai Zemgalei.

Diska mešanā, tāpat kā lodes grūšanā, uzvaru izcīnīja Inita Kurdeko, otro vietu izcīnīja Baiba Zemgale un trešajā vietā ierindojās Baiba Čunčiņa.

Šķēpa mēšanā Inita pierāda, ka arī šī ir viņas disciplīna, jo izcīnīts vēl viens zelts. Otrajā vietā — Baiba Zemgale. Trešajā vietā — Ludmila Biezā.

Sacensību rezultāti jauniešiem

100 m skrējiens puišiem: pirmā vieta — Jānim Putniņam, otrā — Denisam Ovsjaņņikovam, trešā — Andrim Upmalim.

200 m skrējienā nepārspēts palika Deniss Ovsjaņņikovs, sudraba medaļu izcīnīja Andris Upmalis, bet bronzu izcīnīja Jānis Putniņš.

400 m spēkiem mērojās Deniss Ovsjaņņikovs un Jānis Putniņš. Šajā duellī uzvarēja Deniss.

Tāllēkšanā Jānis Putniņš ieguva zeltu, Kristofers Avotiņš — sudrabu, bet Dinārs Leišavnieks — bronzu.

Sacensību rezultāti jaunietēm

100 m pirmā vieta Agnesei Arājai, otrā vieta — Laurai Kaskovičai, trešā vieta — Agnesei Puisānei.

200 m distancē Laura Kaskoviča kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, Agnese Arāja ieguva otro vietu, bet trešā vieta, tā pat kā 100 m, — Agnesei Puisānei.

400 m startēja vien divas meitenes un pašas labākās, protams. Agnesei Puisānei pirmā vieta, savukārt, Ilutai Krūmiņai godpilnā otrā vieta.

Tāllēkšanā Agnesei Arājai tika kārts kaklā zelts, Laurai Kaskovičai — sudrabs, bet Ilutai Krūmiņai — bronza.

Šī diena bija emocijām bagāta un domājams, ka daudziem dalībniekiem neaizmirstama. Liels paldies A/S «Aldaris» par dzeramo ūdeni un kultūras un sporta centram «Daugavas stadions» par vietu, kur sportistiem sevi pierādīt!