Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Cēsīs notiek nometne jauniešiem

Par biedrību / Jauniešiem

Cēsīs notiek nometne jauniešiem
Foto: Sandra Smona
Pirmdien, 2018.gada 3.septembrī, Cēsu pusē sākusies nometne jauniešiem, kuru organizē Latvijas Neredzīgo biedrība sadarbībā ar SIA "LNB Rehabilitācijas centrs". Tajā piedalās 24 jaunieši ar redzes invalditāti vecumā no 18 līdz 35 gadiem.

Nometnē 24 jaunieši no visas Latvijas apgūst aktīva dzīvesveida prasmes, izglītojas par nodarbinātības jautājumiem un pilnveido savas pašaprūpes iemaņas profesionālu sociālo rehabilitētāju vadībā.

Nometnē viņus gaida interesantas tikšanās, piemēram, ar sociālās uzņēmējdarbības pārstāvi no uzņēmuma «Blind Art», kuri sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību uzsākuši zīmola «BurBur» attīstību, un mūziķi Miku Dukuru (5.septembrī), kurš ar stāstiem un mūziku iedrošinās jauniešus būt aktīviem, lai sasniegtu savus mērķus.

Ceturtdien, 6. septembrī, pl. 10:00 Cēsu vecpilsētā jaunieši ar redzes invaliditāti pirmo reizi piedalīsies pasaulē tik populārajā ģeolokācijas spēlē jeb slēpņos.

Tas būs kaut kas līdz šim nebijis — neredzīgi un vājredzīgi jaunieši darbosies plecu pie pleca, lai sev svešā vidē meklētu kontrolpunktus un risinātu prāta mežģus. Slēpņošanu vadīs pieredzējusī izglītības organizācija «Piedzīvojuma gars», kas pielāgos šo spēli neredzīgu jauniešu vajadzībām. Šīs ir vitāli nepieciešamas prasmes šiem jauniešiem, lai iemācītos ikdienā lietot modernās tehnoloģijas un neapjuktu sev svešā vidē.

Slēpņošana (Geocaching) ir visā pasaulē spēlēta ģeolokācijas spēle, kas ietver «dārgumu» paslēpšanu un to meklēšanu, publicējot koordinātes internetā.


--------------------------
Nometne noslēdzas piektdien, 7.septembrī, kad visi tās dalībnieki atgriežas mājās.

Nometnes aktivitātēm var sekot Latvijas Neredzīgo biedrības facebook  profilā!

Nometni vada - Sandra Smona, LNB projektu vadītāja (sandra.smona@gmail.com).
------------------------- 

Nometnes norises pieraksti no
biedrības Facebook lapas:

3.septembris

Viena super smieklīga, patīkamu satraukumu pilna un radoša diena ir aizvadīta jauniešu nometnē. Jaunieši apguvuši nometnes teritoriju un mājsaimniecības prasmes, sapazinušies savā starpā un noskaidrojuši savas un apkārtējo nejaukās īpašības. Kādi tad mēs visi esam? Kašķīgi, prasīgi, neiecietīgi, nepacietīgi, egoisti un, jā, jā, neciešami no rītiem, ja neesam izdzēruši kafiju. Bet vēl mēs visi esam sirsnīgi, humora pilni un zinātkāri. Šodiena ir noslēgusies, un visi jau devušies pie miera. Raudzīsim, ko nesīs jauna diena. Sveicieni visiem līdzi jutējiem no skaistajām Cēsīm!

 

4.septembris

Ir pl. 7:00 no rīta, un jaunatne modusies moži. Rīta rosme tik tuvu dabai. Dzestrs un miglas pieliets rīts, cik tas ir skaisti. Nometnes “mazais spridzeklis” Daina Skuja vada rīta rosmi visiem dalībniekiem. Muskuļi izstaipīti, diena var sākties! Gaidām karjeras konsultantu.

Šodien kopā ar BlindArt tika radīti jauni multiplikācijas tēli ar superspējām un rakstura iezīmēm. Tad, nu, mūsu jauniešiem radās dažādi radījumi: Buziņa (baklažāns) BinBan (ananas), Jokdaris(kabacis), Vitabumberons (bumbieris), Kukurznītis (kukurūza). Kas zina, varbūt drīz iznāks jauns komikss ar šiem varoņiem? Par izdomas trūkumu mūsu jauniešiem nevar sūdzēties.

 

5.septembris

No bailēm, bažām, nepārliecinātības un iedomu šķēršļiem jātiek vaļā. Kopā ar karjeras konsultanti Guntu Pikšu jaunieši nebaidījās paskatīties bailēm acīs un arī tās uzveikt. Čiekuri tika nosaukti par dzīves šķēršļiem, savukārt, zīles — par iespējām. Ar spēcīgiem metieniem visi čiekuri tika aizmesti tālu prom, bet zīles stādītas iespēju traukos. Gala rezultāts: droši, pārliecinātāki un darīt griboši jaunieši. Paldies Guntai par jaunajām zināšanām!

Un, labrīt Rīga! Mēs Cēsīs esam moži un droši! Sveiciens no burvīgajām nometnes vadītājām- Aija Sabale, Taiga Alpe, Natālija Kagane un Baiba Briģe!

Miks Dukurs ar dzīves pieredzi un mūziku viesojas vājredzīgu un neredzīgu jauniešu nometnē. Paldies Labklājības ministrijai par šo iespēju un atbalstu! Sadzirdējām un sajutām Mika vēstījumu: “Ne visi, kuriem ir acis, redz. Un ne visi, kuriem ir ausis, dzird. Jāmācās sajust pasaule, sevi un jātic tam, ka veiksme pie Tevis atnāks. Uzņēmība, centība un uzdrīkstēšanās aizvedīs pie mērķa.

 

6.septembris

Neredzīgo slēpņošana Cēsu vecpilsētā un parkos. Absolūti nebijusi aktivitāte un prieks pāri visam. Azarts, cīņas spars, sacensība, domāšana, veiklība, uzdrīkstēšanās un ātrums. Jauniešu nometnē beidzot valda sagurums pēc šīs aktivitātes. Bet milzīgajā gandarījumā var iekosties kā sulīgā ābolā. Atis Ķeņģis un Kārlis no «Piedzīvojuma Gars» ir burvīgi! Paldies!

Pabijām arī pie laipnajiem un smaidīgajiem cēsiniekiem: Pasaules latviešu mākslas centrs, «Melnais Gulbis» un vēl, un vēl, un vēl... Vislielākais paldies jauniešu balstiem: Aijai Sabalei, Taigai Alpei, Kasparam Riekstiņam, Baibai Briģei un Natālijai Kaganei!

Fotogalerija