Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

LNB jauktais koris "JOLANTA" dzied no sirds Dziesmu un deju svētkos

Par biedrībuStrazdumuižas klubsPasākumu atskats

LNB jauktais koris "JOLANTA" dzied no sirds Dziesmu un deju svētkos
Foto: Aldis Jonikāns
XXVI Vispārējos Latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos mūsu biedrības jauktais koris JOLANTA jau aizvadījis pirmo koncertu - tūlīt nākamajā dienā pēc svētku atklāšanas lielā gājiena - pirmdien, 2.jūlijā Esplanādē.

Pirmdienas rīts iesākās vējains, auksts un ar nelielu lietu. Neskatoties uz to, ap 1000 senioru no visas Latvijas pulcējās Esplanādē uz senioru koru ģenerālmēģinājumu. Apbruņojušies ar siltām zeķēm, jakām un lietusmēteļiem, sievas un vīri sirmām galvām stājās cits pie cita uz dziedātāju podestiem. Tur pat netālu dežūrēja ātrās medicīniskās palīdzības brigādes un vairāki brīvprātīgie. Apņēmība un neizsakāms optimisms bija jūtams no šiem dziedātājiem - tas ir svēts pienākums - izturēt un godam pārstāvēt savu kori.

Tas pats bija jūtams arī no mūsu jauktā kora JOLANTA dziedātājiem. Daudzi bija atteikušies piedalīties Dziesmu un deju svētku atklāšanas gājienā iepriekšējā dienā, jo, kā teica kāds dziedātājs: "/../ mums taču pirmdien jādzied! Kāds tur gājiens. Var pazaudēt balsi." Daži gan izmantoja izdevību un vienojās kopējā emocionālā pacēlumā kopā ar vairāk kā 40 tūkst. svētku dalībniekiem, iziedami visu gājiena maršrutu - 1,8 km no Vecrīgas līdz Skonto stadionam.

Senioru koru koncerts “Margodama saule lēca” pirmdienas vakarā Esplanādē bija pulcējis tiešām daudz klausītāju. Lielākā daļa runāja svešvalodās un centās gan fotografēt, gan ierakstīt mūsu koristu sniegumu. Lietus it kā spītēdams vēl un vēl pārbaudīja - vai tiešām esam tik stipri? Jā, jo šī koncerta vadmotīvs ir "Dzīves svinēšana dziesmā" - dažādu laiku dziesmas par sauli, zemi un mums pašiem, kā saule rotaļājas gaismas mežģīnēs Latvijas ozolu zarotnē, tā dziesma savij kopā dažādas paaudzes un Latviju likteņu līkločos. Tās ir spēka dziesmas, kuras nodot nākamajai paaudzei.

Vienu no dziesmām diriģēja arī kora JOLANTA diriģents Jānis Āboliņš.

Sirsnīga pateicība visiem, visiem mūsu kora JOLANTA dziedātājiem par izturību, lepnumu, par sirds mirdzumu un skanīgām balsīm! Mēs ar jums ļoti lepojamies! Koncerts aizskāra katra klausītāja dziļākās dvēseles stīgas. Un lietus pārgāja nemanot. Un dzīves svinēšanu dziesmā katrs aiznesa sev līdzi.

Sajūtas iemūžināja - Anita Monozova, žurnāla ROSME redaktore

Fotogalerija