Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Tuvojas gadskārtējā pensiju indeksācija

Aktualitātes / Ziņas

Tuvojas gadskārtējā pensiju indeksācija
Labklājības ministrija informē, ka 2021. gada 1. oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija un tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 470 eiro. Tas nozīmē, ka tiks indeksēts viss pensijas un atlīdzības apmērs, ja tas nepārsniedz 470 eiro. Savukārt tām pensijām un atlīdzībām, kuras ir lielākas par 470 eiro, indeksēs tikai daļu no piešķirtās summas – jau pieminētos 470 eiro. Palielinājums būs atkarīgs gan no pensijas un atlīdzības apmēra, gan piemērojamā indeksa. Izņēmums ir politiski represētie, cilvēki ar I grupas invaliditāti un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kuriem tiks indeksēts viss pensijas apmērs.
Šajā gadā izdienas, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijām
un atlīdzībām tiks piemērots indekss – 1,0423.