Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Atskats Strazdumuižas Ciemata Svētki 2023

Aktualitātes

Atskats Strazdumuižas Ciemata Svētki 2023

Gatavošanās, vētra iepriekšējā dienā, nogāzts koks un satraukums, vai vētras un lielās lietusgāzes laikā netiks nogāzta skatuve, kas, gatavojoties Strazdumuižas ciemata svētkiem, tika uzstādīta jau iepriekšējā dienā. Iepriekšējā naktī vētras nogāztais koks, kurš pārkrita pāri Braila ielai, izdarīja savu darbu un ļāva aizslēgt Braila ielu, lai svētku dalībnieki var labāk un ērtāk izbaudīt pasākumu. 

Pulksten trijos dienā pulcējās svētku viesi, kas vēlējās iesaistīties dažādās meistardarbnīcās, sporta aktivitātēs, mākslas un kustību praksēs, kā arī būt sociāli aktīvi un piedalīties organizētajā aptaujā. 

Visas svētku aktivitātes nosacīti varēja iedalīt četrās grupās – mākslas, kustības, izglītojošās un muzikālās. 

Mākslas aktivitāšu krustpunkta bija Andas Neimanes organizēta krāsu pludināšanas darbnīca. Ķēpāties ar krāsām patīk kā lieliem tā maziem un dalībnieki to tik tiešām izbaudīja. Katram pludināt krāsas gribētājam tika iedalīta kartona pamatnīte, trauciņā tika ielietas vismaz trīs  toņu krāsas. Ar apgrieztā trauka metodi krāsas izlija uz pamatnes veidojot unikālus krāsu rakstus. Nedaudz vēl pagrozīt kartona pamatnīti, lai krāsas izplūst, noklājot visu gleznu.  Tad liekam visu žāvēties kopējā vietā, lai var salīdzināt, cik atšķirīgi katram iznācis šis krāsu plūdums. 

Blakus darbojās Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centra darbinieki. Tur kopā veidojām gleznu. To darinājām no nelielām auduma strēmelītēm, auduma gabaliņus uzsienot uz režģa. Tur gan vēl daudz darba, lai visu režģi varētu aizpildīt līdz galam.  Darbiņu turpinās rehabilitācijas centra klient, kuriem būs svarīgi iemācīties balstīties uz savu tausti, lai kaut nedaudz kompensētu redzes zudumu.  Blakus varēja gatavot grāmatzīmītes – tas darbiņš patika gan lieliem, gan mazākiem dalībniekiem. 

Mākslinieks  Vjačeslavs zīmēja portretus mazo punktiņu tehnikā, jāatzīst, ka solīto piecpadsmit minūšu pozēšana bieži vien pārvērtas par daudz ilgāku pozēšanas laiku – bet tas nekas – katrs drosmīgais saņēma mākslinieka darinātu portretu. 

 Sports, kustība, spēles – tas viss bija daļa no pasākuma. Tradicionāli ierastā zābaka mešana arī šajos svētkos neizpalika. Vistālākais zābaka metējs bija Kaspars Riekstiņš – kā LNB Tiflotehnikas nodaļas vadītājs, laikam jau trenējies daudzu gadu garumā. Kopā mēs visi aizmetām vairāk nekā 440 metrus. Tas ir daudz!! 

Blakus bija stafete, kur aizsietām acīm bija jānoiet attālums no viena punkta līdz otram. Hronometrs kopā fiksēja, ka k visi dalībnieki kopā veica šo stafeti 26 minūtēs.

Blakus mākslas darbnīcām darbojās– kustību un dejas improvizācijas pasniedzējs Kārlis Laizāns. Pievienoties aicināts bija ikviens, arī tie, kas domā, ka nemāk dejot – jo šajā praksē galvenais bija kustība caur sajūtu. 

 Laiks zināšanām un aptaujai. Latvijas Neredzīgo biedrība sadarbībā Groningenas Universitātes juridiskās fakultātes 2.kursa studenti Anniju Šmaliņu un Active Citizen Fund atbalstīto projektu “Būt zinošiem” veica aptauju – “Zini savas tiesības, izsaki savas vajadzības”. 

Šī pasākuma laikā tika savākti 40 dalībnieku viedokļi par to, kā valsts, pašvaldība, biedrība vai citi iedzīvotāji var atbalstīt cilvēkus ar invaliditāti.  Rezultāti tiks apkopoti un publicēti LNB mājas lapā  un citos sociālajos medijos. Paldies visiem, kas izteica viedokli. Ja vēl līdz šim neesi izteicis savu viedokli, to vari izdarīt aizpildīt Google formu  elektroniski. Visas anketas ir anonīmas un tiek prezentētas tikai apkopotā veidā. Anketa atrodama šeit: https://forms.gle/DsmaPJqidfrqB7kt5

Pasākuma bija ieradušies arī viesi no Juglas Attīstības biedrības, teica runu un piedalījās ar stendu. Juglas attīstības biedrības galvenais uzdevums ir organizēt pasākumus un aktivitātes Juglas apkaimes iedzīvotājiem, un veicināt Juglas kā atraktīvas vides iedzīvotājiem attīstību. 

Pulksten četros sākās koncerts. Strazdumuižas kluba kolektīvi, un dažādi ciemiņi muzicēja, spēlēja, dejoja un priecēja ieradušos ciemiņus. Piedalījās Strazdumuižas kluba kolektīvi:  grupa Epsilon, jauniešu ansamblis Brīnumputni, vīru ansamblis “Senozols”, sievu ansamblis “Rudens Roze” , kā arī pūtēju orķestris. Uz koncertu bija ieradušies arī ciemiņi dziedātāja Marianna Zavadska, Eksotisko deju grupa “Soulsisters”, koklētāja un dziedātāja Agneta Andersone un Siguldas Mūzikas skolas 8.klasses audzēkne Alise Šmaliņa. 

Kā jau ierast mazos svētku apmeklētājus priecēja piepūšamās atrakcijas. 

Paldies ēdinātajiem, Juglas apkaimes kafejnīcai BEA BRASIL CAFE. 

 Laiks izlozei. Ja biji aktīvs un apmeklēji vismaz trīs dažādas meistarklase, bija iespēja piedalīties izlozē un saņemt nelielas Latvijas Neredzīgo biedrības sarūpētas dāvanas, kuras izlozēja Kaspars Biezais. 

 Pasākuma noslēgumā mūs priecēja grupa “Deficīts” ar populārām un visiem zināmam dziesmām. Varēja dejot, dziedāt līdzi vai vienkārši klausīties. 

#Activecitizensfund