Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Tikšanās ar projekta "Pastaiga tumsā" veidotājiem

Par biedrību / Strazdumuižas klubs / Pasākumu kalendārs

11. aprīlis 2019, plkst. 13:00
Tikšanās ar projekta "Pastaiga tumsā" veidotājiem

Cilvēkiem ar pilnīgu vai daļēju redzes zudu ir iespēja kļūt par gidiem SIA "ArtNik" projektā „Pastaiga tumsā”. 
Aicinām uz tikšanos ar projekta veidotājiem šo ceturtdien 11. aprīlī, pulksten 13.00, LNB Centrālajā valdes sapulču zālē, Braila ielā 3., trešajā stāvā. Būs iespēja uzzināt vairāk par projektu un tā aktivitātēm, kā arī pieteikties gida darbam. Kā gids Tu iegūsi iespēju ļaut iejusties redzīgiem cilvēkiem neredzīgo cilvēku lomā un dalīties savā pasaules redzējumā.

Projekts tiek veidots, lai veicinātu komunikācijas plaisu un barjeru nojaukšanu starp cilvēkiem, kuri redz un kuri neredz aicinām, kļūt par daļu no nozīmīga un aizraujoša projekta. Aicinām cilvēkus ar redzes invaliditāti kļūt par gidiem un iepazīstināt interesentus ar savu pasaules redzējumu.

Projekta veidotāji tic, ka neredzīgi un vājredzīgi cilvēki var vairot cilvēkos prieku un empātiju, kā arī kopīgi padarīt pasauli pozitīvāku, atvērtāku. Projekta vadītājs Maksims Mihejevs pauž, “šis ir liels sociāls projekts, kas ir virzīts uz tolerances attīstību redzīgo un neredzīgo starpā. Pēc ekskursijas apmeklējuma, cilvēku attieksme pret neredzīgajiem mainās. Parādās cieņa un vēlme palīdzēt neredzīgiem cilvēkiem. Jūs sajutīsiet, ka mainās cilvēki un viņu pozitīvas emocijas. Jūs nesīsiet lielu labumu sabiedrībā!”

Ekskursijas tumsā ir ļoti populārs un veiksmīgs sociālais projekts visā pasaulē, kas sāk savu vēsturi jau no 1980-tiem gadiem. Tā ir interaktīvā-sensoru ekspozīcija, kura apciemoja 150 pilsētas 25 pasaules valstīs.

Ekskursijas tumsā ir plaši izplatīts, veiksmīgs un atzinību guvis sociāls projekts visā pasaulē, jau kopš 80—jiem gadiem. Interaktīva, sensoru ekspozīcija nu jau ir apciemojusi vairāk nekā 150 pilsētas divdesmit piecās pasaules valstīs. Ekskursijās  tiek apmeklētas dažādas telpas neredzīga gida pavadībā. Piemēram, parasta istaba ar mēbelēm, veikals, tirgus, muzejs, utt., - pilnīgā tumsā. Ekskursijas laikā cilvēki izmantos visas savas maņas, iepazīstot sev vēl nezināmo pasauli.

Mēs aicinām visus ieinteresētos atnākt un apspriest šo projektu. Tikšanās laikā iepazīstināsim klātesošos ar projekta iecerēm un nākotnes plāniem.

Mēs meklējam iedvesmotus un pozitīvi domājošus cilvēkus, kuri grib iesaistīties mūsu projektā! Visi kopā mēs padarīsim šo pasauli labāku!

Ļoti gaidīsim jūs uz tikšanos šo ceturtdien, 11. aprīlī, plkst. 13.00, Latvijas Neredzīgo biedrības Centrālās valdes sapulču zālē, Braila ielā 3, 3. stāvā.


Gida darba apraksts: redzīgo cilvēku grupu pavadīšana pilnīgi tumšās telpās.

Tiek meklēti darbinieki ar pilnīgu vai daļēju redzes zudumu, kas var pavadīt cilvēku grupu, vienlaikus pastāstot par neredzīgo cilvēku ikdienu un dzīvi, ka arī atbildēt uz iespējamiem jautājumiem.
Projekta organizatori sagaida no Tevis:
- Labas prezentācijas prasmes cilvēku grupai
- Labas komunikācijas prasmes
- Ļoti labas latviešu un krievu valodas zināšanas, citu valodu zināšanas tiks uzskatītas ka priekšrocība
- Spēju strādāt uz pilnu vai daļēju slodzi
Tev piedāvā:
- Interesantu darbu Rīgas centra rajonā
- Iespēju pastāstīt un ļaut iejusties redzīgiem cilvēkiem, neredzīgo cilvēku pasaulē
- Unikālo pieredzi
- Atalgojumu

Jautājumu gadījumā raksti uz SIA "ArtNik" epastu siaartnik@gmail.comTekstu sagatavoja Madara Kalniņa, Anete Enikova