Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Aktivitātes Jūrmalas TO

Par biedrību / Teritoriālās organizācijas un juridiskie biedri / Jūrmalas TO

Aktivitātes Jūrmalas TO
Foto: Iveta Vilka

LNB Jūrmalas filiālē līdz oktobra vidum norit projekta „ Rīgā braucu dižoties” ēdiena gatavošanas aktivitātes 1x nedēļā, kad cilvēki ar redzes traucējumiem mācās gatavot Latviešu nacionālos ēdienus, apgūst galda kultūru. Daudziem tas ir liels izaicinājums, bet gala rezultāts sniedz gandarījumu.

Tāpat, pateicoties sadarbībai ar biedrību Erelde un Jūrmalas domes atbalstam ,cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem (arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem) pieejama peldēšana jūrā ar peldratiem un braukšana ar tandēmriteņiem, pieejams asistents bez maksas. Jūrmalas filiāles klienti šo iespēju izmanto ar lielāko prieku, tas ir stimuls nodarboties ar sporta aktivitātēm.

SIA LNB Rehabilitācijas centra klienti kopējā sadarbībā ar LNB biedriem īsteno ieceri ne tikai ņemt, bet dot kaut ko labu arī citiem, tādēļ kopīgiem spēkiem tiek izgatavotas dāvanas vientuļajiem Jūrmalas iedzīvotājiem. Vīri izgatavo gaļas dēlīšus, atslēgu plauktiņus u.c , bet sievas veido zīmējumus un iededzina to ar speciālu aparātu.

SIA LNB Rehabilitācijas centra klienti šovasar apmeklēja Smārdes baskāju taku, kur ar pēdām varēja  iztaustīt visdažādākās virsmas– mīkstas un durstīgas, maigi siltas un vēsas. Tādā veidā klienti staigājot ar basām kājām par dažādām virsmām varēja  norūdīties un stiprināt organisma aizsargspējas. Nenoliedzami, šādas takas apmeklējums sniedza  pozitīvas emocijas.  Tā kā cilvēkiem ar redzes traucējumiem svarīgi ir attīstīt tās maņas, kuras var sniegt informāciju par apkārtējo pasauli – tausti, ožu, tika apmeklēti Babītes rododendri. Tā  bija laba iespēja sajust un sasmaržot ziedu aromātu, izjust jaunas emocijas. Lai klientiem dotu iespēju interesantā veidā trenēt un uzlabot koordināciju un fizisko izturību, tika nolemts rīkot izbraukuma nodarbību uz  Ķemeru nacionālā parka  tīreļa laipām.3km bija liels pārbaudījums, bet  lielākā balva bija skatu platforma, no kuras pavērās brīnišķīgs skats uz purva ainavu  no augšas. Tā kā Jūrmalas filiāle atrodas jūras malā, tika izmantota iespēja rīkot radošās mākslas izpausmes jūrmalas smiltīs, lai klienti varētu izpausties, atbrīvot lieko enerģiju, ļauties fantāzijai. Bija jāveido gleznas no jebkādiem līdzekļiem, ko var atrast jūrmalas smiltīs un ūdenī. Ar radošo aktivitāšu palīdzību klienti guva iespēju emocionāli atslābināties, stiprināt, attīstīt savu pašapziņu, paplašināt intelektuālo pasauli.

 Sagatavoja: Iveta Vilka