Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Kā mums gāja orientēšanās spēlē!

Par biedrību / Teritoriālās organizācijas un juridiskie biedri / Strazdumuižas TO

Kā mums gāja orientēšanās spēlē!Svētdien, 30. septembrī, rīta pusē Strazdumuižas neredzīgo ciematā sākās rosība. Kaut rīts bija dzestrs, tas neapturēja desmitiem cilvēku raitā solī doties uz tikšanos pie ciemata muižas, lai nodotos orientēšanās spēlei.

To atklāja Strazdumuižas teritoriālās organizācijas vadītāja Pētera Locāna uzruna un mūsu atbalstītāju — skolēnu mācību uzņēmuma "Safe and Stable" — ievadvārdi. Pēc tam mūsu sadarbības partneri, spēles organizatori — SIA «Agucate» — izskaidroja orientēšanās spēles noteikumus, un spēle varēja sākties!

Pirmais uzdevums — sadalīties komandās pa trim dalībniekiem un izdomāt komandas nosaukumu. Interesantākie: Ciemata skaistuļi, Parlaments, Skolas trakās, Trešais ritenis, Kāda starpība. Komandām tika izdalītas spēlei nepieciešamās lietas: ciemata karte ar iezīmētiem kontrolpunktiem un uzdevumu lapa, pildspalva, kā arī viens acu aizsējs un baltais spieķis. Lai komanda varētu pilnvērtīgi iziet kontrolpunktus, nācās arī lietot telefona kameru.

Spēlē piedalījās gan neredzīgi, gan redzīgi cilvēki, un, lai visiem būtu vienlīdzīgas iespējas uzvarēt, katrā komadā bija cilvēks, kurš iejutās neredzīga cilvēka «ādā», uzvelkot acu apsēju. Protams, lai visi komandas dalībnieki varētu piedzīvot šīs sajūtas, bija iespēja mainīties ar apsēju. Arī cilvēki ar redzes traucējumiem labprāt pielietoja visus spēlē paredzētos priekšmetus, un veiksmīgi startēja.

Komandām, pildot uzdevumus, nācās sastapties ar dažādām grūtībām. Bet pats galvenais bija — komandas sadarbība. Pirmkārt, komadai bija jāsadarbojas, lai atbalstītu civēku ar redzes traucējumiem, vai ar acu apsēju, lai veiksmīgi pārvietotos no kontrolpunkta uz kontrolpunktu. Spēles uzdevumi bija visdažādākie — gan ar izdomu saistīti, gan uzdevumi, kas lika pakustināt smadzeņu pelēko vielu, gan uz kordināciju vērsti.

Prieks bija redzēt gala rezultātu — kā komandas tika galā ar uzdevumiem. Jo tie nebija viegli — video intervija ar kādu garāmgājēju par mūsdienu jauniešiem, sasmīdināt trīs cilvēkus, kuri nav komandas dalībnieki, kur nu vēl cieši samīļot vismaz trīs citas komandas pārstāvjus utt. Tas viss bija izaicinājums un iespēja pārkāpt saviem ikdienas ierastajiem principiem. Arī puiši no skolēnu mācību uzņēmuma «Safe and Stable» bija sagatavojuši šķēršļu joslu kontrolpunktā, lai cilvēki varētu iepazīt jaunās tehnoloģijas — spieķi ar skaņas funkciju.

Visspēcīgākā komanda izrādījās «Ciemata skaistuļi» (Anna Dubovika, Viktorija Dukaļska, Kaspars Riekstiņš), kuri pārliecinoši sakrāja 92 punktus. Otro vietu ar 91 punktu ieguva komanda «Brokastis» (Nataļja Muravjova, Ineta Puikevica, Uga Puikevics, Valdis Taurītis), bet trešo vietu ar 90 punktiem ieguva komada  «Jugla» (Miks Roķis, Mārtiņš Lielgalvis, Ivans Paškevičs, Juris Smoļonks).

Kaut bija punktu sistēma, uzskatu, ka visi dalībnieki ir uzvarētāji, jo bija civēki, kuri pārvarēja bailes no augstuma, kuri pārvarēja bailes no tumsas utt. Jūs visi esat malači un uzvarētāji!

Kaut arī visi bijām nedaudz nosaluši, mūsu sirdis sildīja komandu darbs un saliedētība, kā arī silta tēja, kafija un uzkodas!

Sakām paldies mūsu brīvprātīgajiem atbalstītājiem Annijai Locānei un Ervīnam Smoļinam, kuri palīdzēja kontrolpunktu uzdevumos! Fotogrāfam Mārtiņam Locānam par pasākuma iemūžināšanu skaistās bildēs! Paldies Inetai Puikevicai un Veltai Puikevicai par aktīvu dalību organizēšanā! Paldies puišiem no skolēnu mācību uzņēmuma «Safe and Stable», kuri bija mērojuši tālu ceļu no Valmieras, lai būtu kopā ar mums! Sakām paldies par sadarbību arī žurnāla «Rosme» redaktorei Anitai Monozovai un SIA «LNB Rehabilitācijas centram».

Sakām paldies Atim Ķeņģim un SIA «Agucate» par atmiņā paliekošu un jautru orientēšanās spēli, kas saliedēja cilvēkus, radīja tiem nebijušas sajūtas, jauku atmosfēru un emocijas! Bija ļoti jauka svētdienas diena!

Pasākums notika ar finansiālu atbalstu no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

LNB Strazdumuižas teritoriālā organizācija


Bildes no pasākuma   https://failiem.lv/u/dxg4a6f2#sign_up

Fotogalerija